Staj 2011


Staj başvuru dönemi yaklaşmışken,  bazı firmalarla ilgili kısa bilgiler vermek istedim.  Firmaların ne bekledikleri, staj başvurularını başlattıkları tarihler, internet siteleri gibi bilgileri tek bir başlık altında inceleyebilirsiniz.

Alcatel-Lucent

Staj programları, lise stajyerleri için kış dönemi, üniversite stajyerleri için yaz dönemi olmak üzere her yıl iki dönemde planlanır.Staj dönemleri başlangıcında öğrencilere İşe Alım ve Gelişim Bölümü tarafından oryantasyon eğitimi verilir. Staj dönemi sonunda ise stajın değerlendirilmesi amacıyla staja katılan tüm öğrencilere Staj Değerlendirme Formu doldurulur. Şirket bünyesinde staj yapan öğrenciler öğle yemeği ve personel servis hizmetlerinden yararlanırlar.

Mart ayı içerisinde kariyer.net üzerinde Stajyer İlanı çıkılır. Staj başvuruları Nisan ayı ortası itibariyle sonlandırılır.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Arçelik

Staj dönemi Haziran sonundan Eylüle kadar  minimum 6 haftadır. Başvurular web üzerinden alınır. Ön elemeyi geçen adaylar sınava tabi tutulur.

Üniversite staj başvuruları Mart ayında web üzerinden alınmaktadır.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Aselsan

Ürettiği özgün cihaz ve sistemlerle Ulusal Savunma Sanayimizin lider kuruluşları arasındadır. 2011 Yaz Döneminde Aselsan’da staj yapmak isteyen yükseköğretim (lisans) öğrencileri, 01 Mart – 31 Mart 2011 tarihleri  arasında başvuru yapabilir.

Daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayın.

Bilge Adam

Yaz staj dönemi Temmuz-Ağustos veya Ağustos-Eylül olmak üzere 2’şer aydır. Staj sonrasında ihtiyaca göre, Bilge Adam Genel Müdürlük ve şubelerde yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak oluşabilecek iş fırsatlarında değerlendirilme imkanı bulabileceklerdir.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Bosch

Uzun dönemli yaz staj programı ve kısa dönemli yaz staj rpogramı olmak üzere iki başlık altında toplanıyor. Uzun dönemli stajda, 10 haftalık bir süre içinde staj gerçekleşiyor.Bu staj, bir proje stajı olup, stajyerler proje üzerinde çalışırlar. Kısa dönemlide ise stajyerler günlük iş akışına  destek olurlar.Zorunlu stajı olan öğrenciler bu stajı tercih edebilirler.

Başvuru tarihleri ise 1 Mart ile 20 Nisan arasındadır. Sonuçlar 15 Mayıs’tan sonra duyurulacaktır.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Havelsan

Staj kontenjanları üniversitelerin ilgili fakültelerine bildirilerek 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden 3 ve üzeri not ortalamasına sahip öğrencileri kontenjan kapsamında yönlendirmeleri istenmektedir.  Staj yapmak isteyen üniversite öğrencilerin, üniversitelerindeki ilgili bölümlere başvurmaları gerekmektedir.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

IBTech

3. ve 4. sınıf öğrencileirnin yararlandığı staj olanğı sunmaktadır. Başvurular her yıl şubat ayı içerisinde yapılır. Başvuru yapmak için genel başvuru kısmından bilgilerinizi e-mail yolu ile iletmeniz beklenmektedir.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Netaş

Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik / Elektronik Mühendisliği kontenjan öncelikli bölümlerdir.  Staj yapmak isteyen üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin; not çizelgesi, 2 adet vesikalık fotoğraf, staj yapmak istediğine dair dilekçe ve nüfus cüzdanı sureti ile Nortel Netaş İnsan Kaynakları Departmanı’na şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvurular,  1 Nisan – 30 Nisan tarihleri  arasında kabul edilmektedir.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Siemens

Başvurular 01 Mart – 31 mart tarihleri arasında alınır. Staj zorunlluluğu bulunan öğrencilerin e-mail’lerine “Genel Yetenek Testi”  linki gönderilir. Test 60 sorudan oluşmakta ve süres, 20 dakikadır. Testi tamamlamayanların, başvuruları dikkate alınmaz. Test başarısına göre baştan itibaren stajyer alımı gerçekleşir.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Tubitak

Genel Başvuru kısmından adayalar başvurularını gerçekleştirirler. Kabul edilen adaylardan bazı belgeler istenir ve stajın onaylanması için Mayıs ayında belgelerin ulaştırılması gerekir. Staja kabul edilen adaylar siteden ilan edilir.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Turkcell

Profesyonelliğe Adım Formasyonu adı altında stajyer alımını gerçekleştirir. Yaz dönemi staj programı Temmuz-Ağustos veya Ağustos-Eylül olmak üzere ikişer aydır.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Turk Hava Yolları

Yaz döneminde staj yapmak için öğrenciler stajın zorunlu olduğunu gösteren yazı veya belge,  öğrenci belgesi,  kimlik fotokopisi,  2 adet fotoğraf,   son dönem ders notları ile belirtilen adrese şahsen veya posta yoluyla 01 Mart – 16 Nisan tarihleri arasında başvurabilirler. Evrakları eksik başvurular kabul edilmeyecektir.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Veripark

Yazılım Sistemleri Analizi & Tasarımı, Veritabanı Analizi & Tasarımı, Web Geliştirme: HTML, CSS, JS, XML, ASP, ASP.NET, VB.NET, JAVA, JSP ve Uygulama Geliştirme konularını içeriyor. Öğrenciler teknik eğitimlerin yanı sıra gerçek projelerde görev alma şansına sahip oluyorlar. Minimum staj dönemi 1 aydır. Yaz dönemi stajı Haziran’da başlamaktadır.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Vestel

Staj Başvuruları Mart ayında alınır. Yaz dönemi stajı en az 4 haftadır.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Çok sayıda olmasa da bahsettiğim firmalar hakkındaki bilgilerin  işinize yaraması dileğiyle…

Reklamlar
 1. Şubat 7, 2011, 2:52 pm

  Yararlı bilgi, Teşekkürler Dilek Hanım

 2. isimsiz
  Mart 1, 2011, 10:53 pm

  elinize sağlık dilek hanım umarım devamı gelir:)

 3. sema
  Nisan 11, 2011, 10:05 am

  merhaba, myo staj başvuraları bitti mi?

  • Nisan 11, 2011, 4:21 pm

   hala bazı yerlerde alıyorlar, ama daha çok kış stajı olarak alıyorlar gördüğüm kadarıyla…

 4. sema
  Nisan 11, 2011, 5:19 pm

  hımm anladım..peki thy yaz staj başvuraları 1 mart ve 16 nisan arası mı öyle yazıyor.. başvuru yapmaya çalıştım fakat başvuralar henüz başlamamış olarak gözüktü ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz çok memnun olurum…

 5. Nisan 11, 2011, 7:10 pm

  http://www.turkishairlines.com/tr-CY/services/training_services/ground_training_services/course_about_us.aspx

  bu linkte 2009 yılı bilgileri bulunuyor, buradadan da bilgi alabilrsin…

 6. sema
  Nisan 11, 2011, 7:26 pm

  peki, ilginiz için teşekkürler..

 7. Nisan 12, 2011, 2:13 pm

  merhaba ben ayşegül sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü okudum ve zorunlu 25 iş günü stajım var. son gün ne zaman acaba?

 8. Nisan 12, 2011, 5:59 pm

  son gün diye bir şey yok, şirketler staj başvuru sürelerini kendi belirliyor… başvurmayı planladıklarına bakman gerekir, tarihleri farklı oluyor.

 9. hamdi
  Nisan 24, 2011, 7:19 pm

  çok yararlı ama geç kaldımm geç :(:(

 10. duygu
  Mayıs 8, 2011, 6:28 pm

  selam bir sey sormak istiyorum. zorunlu stajımı thy da yapacağım kabul edildim. Staj sonrası kadroya alınma durumum olabilir mi ingilizcem iyi düzeyde ve bölüm birincisi olarak mezun oldum. cevabınızı bekliyorum.

 11. Haziran 30, 2011, 6:18 pm

  ben elektrik-elektronik mühendisliği öğrencisiyim ve stajımı thy’de yapmak istiyorum fakat sadece havacılık stajıyla ilgili bilgilere erişebildim. yardımcı olursanız sevinirim

 12. gizem
  Haziran 30, 2011, 6:19 pm

  ben elektrik-elektronik mühendisliği öğrencisiyim ve stajımı thy’de yapmak istiyorum fakat sadece havacılık stajıyla ilgili bilgilere erişebildim. yardımcı olursanız sevinirim.

 13. neslihan
  Ağustos 14, 2011, 2:28 am

  siemens in genel yetenek sınavı nasıl oluyo bilgi verebilirmisiniz?

 14. okanşen
  Mart 21, 2013, 3:16 pm

  bende elektrik elektronik mühendisliği ögrencisiyim ve siemense başvurdum genel yetenek sınavı ile ilgili daha detaylı bilgiye ihtiyacım var yardımcı olabilecek var mı ? şimdiden teşekkür ederim

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: