Başlangıç > Teknoloji > Facebook’tan çok farklı 10 sosyal ağ sitesi…

Facebook’tan çok farklı 10 sosyal ağ sitesi…


Baby Center Community 

1997 yılından bu yana kullanıcıların hizmetinde olan Baby Center, 2008 yılında bir karar alarak Baby Center Community portalını kurdu. Bu portalda küçük çocukları olan ebeveynler, tecrübelerini birbirleriyle paylaşıyor.

Bu adrese ulaşmak için tıklayın.

Blippy 

Bu sitede ise insanların satın aldıkları şeyler üzerinde tartışmalar yapılıyor. Böylece arkadaşlarınızın ne satın aldığını görebilir, kendi satın aldığınız şeyleri yine bu portal aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bu adrese ulaşmak için tıklayın.

Kiva 

Bu siteyi diğer benzerlerinden ayıran çok önemli bir özelliği var: O da Kiva’nın tamamen yardım amaçlı kurulmuş olması. Nitekim dünya genelinde bulunan fakirlere el uzatmayı hedefleyen site, bu amaç doğrultusunda faaliyet gösteriyor. 25 dolarlık minimum tutarı gözden çıkardıktan sonra bu bedeli bağış yoluyla ihtiyaç sahiplerine gönderiyorsunuz. Özellikle Afrika ve Güney Amerika’daki ihtiyaç sahiplerini baz alan site, hayırseverlerden büyük ilgi görüyor.

Bu adrese ulaşmak için tıklayın.

Patients Like Me 

Patientslikeme isimli bu sosyal ağ platformu, hastaları bir araya getiren bir mecra… Doktora gittiklerinde yaşadıklarını sitede okurlarıyla paylaşan kullanıcılar, aynı şekilde diğer hastaların da durumunu bu site aracılığıyla takip edebiliyor.

Bu adrese ulaşmak için tıklayın.

BakeSpace 

2006 yılının Ağustos ayında kurulan ve Babette Pepaj tarafından yayına verilen BakeSpace, kullanıcıların fotoğraf veya videoları upload (gönderme) edebilmesine, mesaj gönderebilmesine ve kendi arkadaş listesini oluşturabilmesine imkan veren bir sosyal ağ sitesi… BakeSpace’te yemekten iyi anlayanlar, yemek tarifi almak isteyenlerle de bu portal aracılığıyla kolayca irtibata geçebiliyor.

Bu adrese ulaşmak için tıklayın.

Virtual Tourist 

1 milyonu aşkın kullanıcısıyla dikkat çeken Virtual Tourist, özellikle dünyayı gezmek isteyen ve gezgin bir ruha sahip olan kullanıcılar için tasarlanan, oldukça kapsamlı bir portal… Bu site aracılığıyla gittiğiniz hemen her yeri diğer kullanıcılarla paylaşabilir, diğer kullanıcıların gittikleri yerlerle ilgili yaşadığı tecrübeleri yine bu portal aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Bu adrese ulaşmak için tıklayın.

Pingsta 

Dünyanın önde gelen ve internette bulunan mühendisleri arasına girmeye ne dersiniz? Yapacağınız iş çok basit: Önce CV’nizi dolduruyorsunuz ve sonrasında bu bilgiyi siteye gönderiyorsunuz.

Bu adrese ulaşmak için tıklayın.

Flixster 

Sinemayla yakından ilgilenenleri hedef kitlesi olarak belirleyen Flixter ile izlediğiniz sinemayla ilgili görüşlerinizi paylaşabilir, diğer izleyicilerin söz konusu sinema filmiyle ilgili ne düşündüğünü yine aynı şekilde öğrenebilirsiniz. 10 milyonluk tekil ziyaretçiye sahip olan site, ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.

Bu adrese ulaşmak için tıklayın.

Digital Verse 

Bu sosyal ağ sitesi ise aradığınız ideal kişiyi bulmanızı sağlıyorç Özellikle belirli özelliklere sahip kullanıcıları gruplar haline getiren site, kullanıcılardan yoğun bir ilgi görüyor.

Bu adrese ulaşmak için tıklayın.

deviantART 

100 milyondan fazla galeri çalışması, 190 ülkeden 12 milyon üyesiyle dünyanın en büyük internet sitelerinden biri olan deviantART ile kullanıcılar fotoğraflarını, çalışmalarını paylaşıyor ve bunları belirli bir ücretten satışa çıkarıyor.

Bu adrese ulaşmak için tıklayın.

Chip Online

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: